ENGLISH
 

Over ons

Onze missie is het bevorderen van de gezondheid en het verbeteren van de rechtspositie van mensen die drugs gebruiken:

zonder primair het druggebruik zelf terug te dringen en vanuit respect voor de keuzevrijheid en mogelijkheden van de individuele gebruiker.


Visie

Alle activiteiten van Mainline staan in het kader van harm reduction

Harm reduction biedt mensen kansen om controle over hun gebruik en hun leven terug te pakken binnen voor hen haalbare kaders.

Harm reduction herstelt daarmee de menselijke waardigheid en het vergroot de kwaliteit van leven van mensen die drugs gebruiken.

Kernwaarden

De beleving, motivaties en leefwereld van de doelgroep zijn het uitgangspunt van Mainlines handelen. Daarnaast werkt Mainline vanuit de volgende normen en waarden:


Niet moraliserend - dichtbij doelgroep
Deskundig - Wetenschappelijk onderbouwd
Mensgericht - empowering
Authentiek - creatief en eigenzinnig
Pragmatisch - handen uit de mouwen
Activistisch - betrokken


Doelen

  1. Het aanbieden en uitvoeren van harm reduction interventies

  2. Het verbeteren van de rechtspositie van mensen die drugs gebruiken

  3. Het steunen en promoten van harm reduction als methode en als brede mindset





Ontvang onze nieuwsbrief!

Blijf op de hoogte van ontwikkelingen en trends op het gebied van middelengebruik en gezondheid in binnen- en buitenland.


Schrijf je in

Meer over ons


Meer over onze doelen
& ons bestaansrecht

Team

Bestuur

Victor Everhardt

Voorzitter, wethouder gemeente Utrecht (D66).

Laetitia de Leede

Penningmeester

Gerard Schippers

Em hoogleraar Verslavings- gedrag en Zorgevaluatie, AMC-afdeling Psychiatrie (vh tevens Jellinek-Arkin)

Wim Buisman

Bestuurslid Internationaal

Joost Breeksema

Werkzaam bij Mainline als Onderzoek, Monitoring & Evaluatie

Nationaal

Rian Warmoeskerken

Programma Manager Nationaal r.warmoeskerken@mainline.nl

Sara Woods

Projectleider Nationaal s.woods@mainline.nl

Guido van Diepen

Hoofdredacteur g.vandiepen@mainline.nl

Toon Broeks

Veldwerker & redacteur t.broeks@mainline.nl

Annet Vogelaar

Veldwerker & redacteur a.vogelaar@mainline.nl

Ingrid Bakker

Projectleider i.bakker@mainline.nl

Leon Knoops

Chemsex team l.knoops@mainline.nl

Sjef Pelsser

Chemsex team - Online Veldwerk s.pelsser@mainline.nl

Ferry Barendregt

Trainer training@mainline.nl

Internationaal

Machteld Busz

Programma Manager Internationaal & Directeur m.busz@mainline.nl

Nick Veldwijk

Projectleider Pakistan & Nepal n.veldwijk@mainline.nl

Hatun Eksen

Projectleider Indonesië h.eksen@mainline.nl

Joost Breeksema

Onderzoek, Monitoring en Evaluatie j.breeksema@mainline.nl

Muna Handulle

Projectleider m.handulle@mainline.nl

Rafaela de Quadros Rigoni

Onderzoeker r.rigoni@mainline.nl

Simon Williams

Trainer training@mainline.nl

Ondersteuning

Herman Kalter

Financieel beheerder h.kalter@mainline.nl

Desiree van Dok

Office manager d.vandok@mainline.nl

Anca Iliescu

Bibliothecaris bibliotheek@mainline.nl

Mick Jonkman

Marketing, Communicatie & Sociaal Ondernemerschap m.jonkman@mainline.nl

Adviseurs

Gerjo Kok

Hoogleraar Toegepaste Psychologie

Wim van den Brink

Hoogleraar Psychiatrie en Verslaving

Vacatures


Er zijn momenteel geen vacatures beschikbaar.

Jaarverslag 2016

Dicht op het veld
De medewerkers van Mainline zijn vaak buiten de deur. Een dag, een week, soms langer. Buiten de deur betekent bij Mainline: dicht op het veld.

Team Nationaal bezoekt gevangenissen, inloopcentra en gebruikersruimten, doet veldwerk online of klopt aan bij de mensen thuis.

Team Internationaal ondersteunt lokale veldwerkorganisaties met als belangrijkste doel harm reduction op de kaart zetten. Desgewenst gebeurt dit op de motor, zoals in Kenia. Goed veldwerk kan niet zonder back office.

En dan hebben we nog het archief, de financiën en de planning.

Maak kennis met de mensen achter de verhalen in dit jaarverslag 2017 


Bekijk onze voorgaande jaarverslagen:


> Jaarverslag 2016
Jaarverslag 2015
> Jaarverslag 2014

> Jaarverslag 2013
> Jaarverslag 2012
> Jaarverslag 2011
> Jaarverslag 2010
> Jaarverslag 2009
> Jaarverslag 2008

Copyright Mainline 2018. Webdesign by Studio Odilo Girod, hosting & CMS by Blogbird.